Попето спечели „българското“ дерби в Русия (ВИДЕО)

снимка: spartak.com

Българският национал Ивелин Попов и неговият клуб Спартак (Москва) спечели с 1:0 дербито от третия кръг на руската Премиер лига срещу Рубин (Казан), където се подвизава Благой Георгиев.

Последният изигра пълни 90 минути, докато в 79-ата Попето бе сменен от Ромуло, с което треньорът Дмитрий Аленичев се стремеше да подсили дефанзивната линия на тима си.

Единственото попадение реализира Юра Мовсисян в 60-ата минута.

Въпреки предпазливите действия на домакините в края на срещата, Спартак се поздрави с крайния успех и вече има две победи и едно равенство от началото на сезона.

Спартак вече има 7 точки в рамките на първите три кръга и вече е на четвърто място във временното класиране, докато Рубин продължава затъването си.

Тимът на Благой Георгиев все още не е отбелязал гол и се намира на последното 16 място в класирането на Премиер лигата без точка в актива си.