Попето носи точка на Кубан срещу столичен гранд

снимка: fckuban.ru

В среща от 12-тия кръг на футболното първенство на Русия  отборите на Кубан /Краснодар/ и Спартак /Москва/ завършиха 3:3.

В отбора на Кубан като титуляр започна нападателят и капитан на  българския национален отбор Ивелин Попов, който бе един от  най-дейните играчи на домакините от Краснодар.

В 28-та минута за грубо нарушение срещу бразилеца Ромулу в  средата на терена Ивелин Попов получи жълт картон. А в 68-та  минута при резултат 3:2 за московчани Ивелин Попов реализира  дузпа и донесе равенството на Кубан.

Дузпата бе отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на германския защитник на  московчани Сердар Таски.

От бялата точка Ивелин Попов  хладнокръвно изчака вратаря на гостите Артьом Ребров да се  хвърли в единия ъгъл и с удар по тревата, почти в центъра на  вратата, направи резултата 3:3.

Кубан е на 4-то място във временното класиране на руското  футболно първенство с 21 точки след Зенит - 32 точки, ЦСКА  /Москва/ - 25 точки, и Краснодар - 21 точки.