Попето и Манолев загубиха дербито

снимка: fckuban.ru

Българските национали Ивелин Попов и Станислав Манолев не успяха да помогнат на своя Кубан, който загуби с 1:3 градското дерби с Краснодар 23-ия кръг на руската Премиер лига.

Попов и Манолев стартираха в титулярния състав на домакините, като вторият бе заменен от румънеца Георге Букур след около час игра.

Асистенция за Краснодар пък записа бившият футболист на Левски Жоазиньо, който отново бе сред най-добрите в редиците на гостите.

Така Кубан записа седми пореден мач без победа в руския шампионат, което и сериозно поставя под съмнение бъдещето на наставника Виктор Гончаренко. "Жълто-зелените" заемат 10-а позиция във временното класиране с актив от 26 точки. Краснодар пък е на шеста позиция с 40 пункта до момента.

Двубоят не стартира никак зле за домакините, които излязоха напред в резултата още в 14'. Стражът на гостите Андрей Синицин опита да избие топката, но тя бе посрещната от Лоренсо Мелгарехо, който я прати в мрежата - 1:0.

До почивката обаче Краснодар възстанови равенството чрез Роман Широков, а през втората част гостите стигнаха и до пълен обрат. В 51' Ари покачи на 1:2 след подаване на Жоазиньо, а в 79' отново Широков оформи крайното 1:3 в полза на Краснодар.