Попето и Кубан сломиха Терек, Миланов с цял мач при равен на ЦСКА

снимка: fckuban.ru

Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов игра цял мач при победата на Кубан (Краснодар) с 3:1 над Терек (Грозни) в мач от междинния 10-ти кръг на руската Премиер лига.

Попето бе сред най-активните с екипа на своя тим, който стигна до светкавичен обрат, след като още във втората минута изоставаше в резултата с 0:1.

Гостите от Грозни поведоха изненадващо чрез гола на Маурисио, но в 6-ата румънецът Георге Букур се възползва от подаване на Алексей Козлов и наниза попадението за 1:1.

Секунди преди края на първото полувреме Букур се превърна в асистент на сенегалеца Ибраима Балде, който реализира за 2:1. Крайното 3:1 фиксира бразилецът с италиански корени Шандао в 66-ата минута.

Така Кубан вече има 13 точки и заема 9-та позиция, докато Терек е 16-ти с едва 3 пункта.

Шампионът ЦСКА (Москва) изпусна водачеството в класирането, след като завърши наравно 0:0 на изключително негодния за игра терен на стадион „Едуард Стрелцов". Тревата на игрището почти липсваше, което затрудни максимално възпитаниците на Леонид Слуцкий, а иначе българският национал Георги Миланов изигра цял мач с екипа на домакините.

Sporta.bg припомня, че именно на стадион „Едуард Стрелцов" родният ЦСКА загуби с дузпи реванша си за влизане в групите на турнира за Купата на УЕФА срещу Торпедо (Москва) през 2003-та година.

Заради равенството ЦСКА остана на 3-то място в класирането с 21 точки, тъй като Зенит разпиля Криля Саветов с 4:1, а Спартак (Москва) надви Краснодар с 3:2 и тези два тима окупираха върха с 23 пункта.