Попето и Кубан се спънаха в Локо (Сф)

снимка: Guliver/Getty Images

Локомотив София постигна престижна победа с 1:0 срещу елитния руския отбор Кубан Краснодар. Успехът е първи за столичните "железничари" на лагера на тима в Анталия. Локо стигна до победата с гол на Владислав Романов в последните секунди на мача. За Кубан титуляр започна националът Ивелин Попов, който игра до 60-а минута.

Руснаците започнаха с титулярния състав и доминираха през първото полувреме. В 18-а минута дойде и първата реална голова ситуация и тя бе за Кубан, когато Тони Шунич стреля с глава, но малко над гредата. Кубан продължи да пресира Локомотив и след почивката и доминираше, но така и не успя да оползотвори превъзходството си.

Руснаците записаха силни първи 15-ина минути на второто полувреме и пропиляха три чисти положения, като най-ефектният момент бе в 54-а минута, когато Геогре Букур стреля с ножичен удар, който бе отразен от вратаря Божидар Митрев. Едва в последните минути Локомотив погледна по-смело напред и в 90-а минута Владислав Романов с удар по тревата отбеляза единствения гол в мача, посочва БТА.

Поражението е първо за Кубан в контролите през тази година. След мача руският тим приключи лагера в Анталия и се прибира в Краснодар. Полузащитникът на Локомотив Даниел Гаджев пропусна мача заради контузия в коляното, която ще го извади извън терените между 4 и 6 седмици.

"В Краснодар се чувствам като у дома си. Русия и България са славянски страни, близки народи. Кубан има най-силният състав от 2013 насам. Сега играем по-атакуващ футбол, което ми харесва. Ще се борим за място в евротурнирите", каза Ивелин Попов пред клубната телевизия на Кубан преди мача с Локомотив.