Попето и Кубан попречиха на Спартак да излезе еднолично на върха

снимка: Guliver/Getty Images

Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов игра 63 минути за своя клуб Кубан в равенството 2:2 срещу Спартак (Москва) в среща от 4-ия кръг на руската Премиер лига.

По този начин столичният тим не успя да се откъсне от Ростов еднолично на върха във временното класиране и двата отбора си го делят с по 10 точки.

Кубан пък запазва 7-мо място, след като увеличи актива си на 6 пункта, колкото има и Рубин (Казан).

Sporta.bg вече ви информира, че по-рано днес друг български национал - Георги Миланов - изгледа от пейката злополучното равенство 0:0 на шампиона ЦСКА (Москва) при визитата на Рубин.

„Армейците" са временно на трета позиция в таблицата с актив от 8 точки, след като това е второ нулево реми за тях - те започнаха сезона с идентичен хикс с Урал.

Далеч по-горещи бяха страстите в „българския" Амкар, който направи равенство 0:0 при визитата си в Самара на Криля Саветов, но само Петър Занев и Благой Георгиев играха за тима от Перм.

Георги Пеев и Захари Сираков изненадващо бяха извадени от представителния тим на Амкар, след като треньорът им Станислав Черчесов е загубил доверието си в тях.

Самият Пеев обясни пред руски медии, че е изключително изненадан от отношението на наставника и отрече да се намира в конфликт с него.

Иначе Кубан изоставаше в резултата след 30-ата минута, когато нигерийският национал Емануел Еменике се възползва от подаване на Хурадо и даде аванс на Спартак.

Ивелин Попов не успя да помогне на тима си да стигне до изравнително попадение и в 63-ата минута и беше сменен от Антон Соснин.

180 секунди по-късно Кубан изравни чрез Балде, който бе намерен отлично от Каборе, за да прати топката в мрежата - 1:1. Домакините дори осъществиха пълен обрат чрез Деалберт, който бе точен в 70-ата минута.

Роденият в Баку, Азербайджан арменски национал с американско гражданство Юра Мовсисян обаче оформи крайното 2:2, след като взаимодейства с друг арменец - Арас Йозбилиз.

Любопитен факт от статистиката е, че Кубан е владеел топката едва 29 процента, но пък двата тима са поддържали пълен паритет при отправените удари - 13:13.