Помните ли това голово шоу на "Меаца"?

снимка: Guliver/Getty Images

Битките между Интер и Милан не винаги се отличават с купища голове в двете врати, но първото Дерби на Малката Мадона през сезон 2006/07 бе истинско зрелище.

Интер бе единственият гранд, оцелял след скандала Калчополи, докато Милан бе наказан с минус 7 точки и сблъсъкът между двата гранда се очакваше с огромен интерес.

„Нерадзурите“ тъкмо се бяха сдобили с голямата звезда на Ювентус Златан Ибрахимович и той бе сред главните действащи лица в срещата, завършила с атрактивното 4:3 в полза на символичните гости Интер.

На 28-ми октомври 2006-та година „нерадзурите“ започват вихрено мача и Ернан Креспо открива резултата в 17-ата минута.

Деян Станкович с фамозен шут увеличава аванса на Интер в 22-ата, а Ибрахимович отбелязва първия си гол в Дербито в 47-ата, правейки 0:3.

4053697

Кларънс Зеедорф връща едно попадение в 50-ата минута, но Марко Матераци е точен след центриране от корнер в 69-ата за 1:4. В 76-ата Алберто Джилардино намаля на 2:4, а силният натиск на Милан в края води до трети гол в мрежата на Интер, дело на Кака в 91-ата минута.

През този сезон Интер постига първата от 4-те си поредни титли в Серия А (или втората от 5-те поредни, ако броим и служебната за 2005/2006).