Полякините ни отупаха в полуфинала на Гран При по волейбол

снимка: Илиан Телкеджиев

Националният ни тим по волейбол за жени загуби от Полша с 1:3 гейма (25:23, 21:25, 15:25, 21:25) във втория полуфинал на група 2 на Световното Гран При. Полякините се класираха за финала и ще спорят утре за място в елитното ниво на Гран При.

Българките пък ще играят срещу Пуерто Рико от 16.10 часа за третото място на турнира.

За България срещата започнаха Гергана Димитрова, Нася Димитрова, Ева Янева, Петя Баракова, Виктория Григорова, Емилия Николова и либеро Мария Филипова. Домакините започнаха добре двубоя и при първото техническо водеха с 8:5, а по-късно с 4 точки при 10:6. Националките обаче позволиха на Полша да изравни при 13:13. След още две равенства при второто техническо прекъсване полякините водеха с 16:15. Последваха две равенства, след което отборът на Полша отново взе аванс в резултата.

Домакините изравниха при 23:23 след страхотна атака по диагонала на Ева Янева. Последваха отличен блок на българския отбор и точка от сервиз на Емилия Николова, и България взе първата част с 25:23.

След три равенства в началото на втората част домакините поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване. Отборът на Полша изравни при 13:13, а след нови две равенства при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:15 за гостите. Последва ново равенство, а заради грешки на националките ни полякините поведоха и до края на гейма нямаха проблеми и го спечелиха с 25:21 и изравниха резултата в мача.

Третата част започна с няколко равенства, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:7 за България. Полша успя да изравни при 9:9, а при второто прекъсване водеше с 16:12. Националките ни отново допускаха грешки и в атака, и в защита и логично Полша взе третата част с 25:15.

Полша започна ударно четвъртата част и набързо поведе с 8:2 при първото техническо прекъсване. Добрата игра на Полша продължи и гостите поведоха с 9 точки при второто техническо прекъсване - 16:7. Националките ни успяха да намалят пасива си до 2 точки, но силите им не стигнаха за обрат и Полша спечели с 25:21 и съответно с 3:1 мача.

Утре от 16.10 е срещата за третото място на турнира, в която ще играят Пуерто Рико и България. От 19.10 часа е финалът между тимовете на Доминиканската република и Полша. Победителят се изкачва в елитното ниво на Гран При.