Поляци, хървати и ирландци си спретнаха бой в Познан

снимка: gwizdek24.pl

Преди началото на вчерашния мач между Хърватия и Ирландия феновете на двете страни показаха най-тъмната част от запалянковщината - те си спретнаха здрав бой в полския град Познан.

В резултат на сблъсъците по улиците бяха потрошени витрини, пейки и кафенета, намиращи се в старата част на града домакин на Евро 2012.

Арена на битката между Ейре и Хърватия беше стадионът в Познан, а битката между феновете (в която се включиха и поляци) бе площад „Стар пазар".

"Имаше спорове и сблъсъци между две отделни групи хърватски фенове. Полицията се намеси, след като бяха хвърлени няколко стола и факли, но в момента положението е под контрол", заяви говорителят на органите на реда Анджей Боровяк за Полската национална агенция след победата на Хърватия с 3:1 над Ирландия в мач от група "С".

До полунощ всичко било приключило, пише полският сайт Gwizdek24, като заслугите за потушаване на сблъсъците имала полицията, която задържала 14 души.

Всичко започнало от хърватски фенове, които прекалено бурно изразили предвкусването на победата над Ейре.

Те само подхвърлили искрата, а огънят се разпалил с включването на ирландците и местни фенове.