Полша се отсрами – взе чиста победа в Световната лига

снимка: fivb.org

Защитаващият титлата си от 2012-та година в Световната лига отбор на Полша най-накрая постигна чист успех в тазгодишното издание на турнира, след като надви с 3:1 гейма гостуващия Аржентина в Гданск.

Пред пълните трибуни в залата „Дружина полска" загуби първия гейм с 18:25, но не позволи да се изпълни сценария от съботния двбуой, когато трябваше да играе тайбрек за победата и съответно не взе пълния точков актив.

Този път възпитаниците на Андреа Анастази си свършиха работата и спечелиха следващите три части - с 25:21, 26:24 и 15:17, като след 1 час и 53 минути за първи път в турнира увеличиха актива си с 3 точки накуп.

Благодарение на този успех Полша се утвърди на 5-та позиция в класирането на „българската" Група А с актив от 8 пункта след 2 победи и 4 загуби. 7-то поражение на Аржентина бетонира тима на дъното с едва 4 точки.

Пълно класиране след поредния уикенд в Световната лига можете да видите НА ТОЗИ ЛИНК.

Звездата на Полша Бартош Курек наниза 17 точки и стана топ реализатор в срещата, като опитният Михал Винярски също имаше огромен принос за победата на своя тим с 16 пункта.

Якуб Ярош се отчете с 14 точки, въпреки че не играеше в последния 4-ти гейм, когато отстъпи мястото си на Збигниев Бартман, който пък се отблагодари на треньора си със 7 пункта.

За Аржентина очаквано Иван Кастелани беше най-добър с 13 точки, а 12 добави Кристиан Поглажен.

„Трябва да се научим да играем добре за по-дълго от 1 час", коментира наставникът на „гаучосите" Хавиер Вебер.

„Играхме 3 сета на високо ниво, но след това не бяхме способни да поддържаме темпото", допълни капитанът на загубилия отбор Лучано де Чеко.

„Играхме ту добре, ту зле, но съм доволен от резултата, защото малко по малко вървим нагоре", усмихна се капитанът на Полша Марчин Можджонек.

„Най-накрая спечелихме чиста победа, която ни носи 3 точки. Сега вече мислим за важните срещи със САЩ", заяви наставникът на „Дружина полска" Андреа Анастази.