Полицията спряла скандиранията срещу Сърбия на почивката

галерия:

снимка: Булфото

 

Срамните скандирания срещу Сърбия били прекратени на полувремето с полицейско нареждане, научи "7 дни спорт". Униформените са влезли в сектор "В", за да предупредят запалянковците да престанат. Били са проверени и документите за самоличност на феновете. Двама от тях са били без лични карти, за което са им съставени актове.

 

На трибуните имаше и плакат "91 години от Ньой - не сме забравили". Плакатът обаче бил оставен, тъй като не попадал в категорията на забранените за издигане надписи.

 

"Сърбе на върбе" всъщност е лозунг, съчинен още през 1914 г. в началото на световната война от Марко Натлачен, словенски политик. По време на балканските конфликти се появява в Хърватия. През юни 2010 г. подобен надпис беше издигнат на кортовете в хърватския град Сплит, където се провеждаше мач за купа "Дейвис" между Хърватия и Сърбия. Полицията веднага го свали и арестува автора, на когото беше наложена солена глоба.