Пол Джуъл си тръгна от Дарби Каунти

снимка: sportinglife.com

Мениджърът на Дарби Каунти Пол Джуъл подаде оставка, след като прекара 13 месеца на кормилото на клуба от Чемпиъншип. Бившият наставник на Уигън се оттегли след вчерашното поражение от Ипсуич с 1:0, в което изведе "овните" за 50-и път.

 

Ръководството на Дарби съобщи, че на мястото на 44-годишния Джуъл временно ще застане досегашния му асистент Крис Хътчингс. Тимът има само 7 победи в 26 срещи от Чемпиъншип.

 

Президентът Адам Пиърсън каза пред радио ВВС, че клубът не е оказвал натист на Джуъл, за да си тръгне. "Той сам почувства, че клубът се нуждае от нов стимул и ново ръководство", допълни Пиърсън.