Погромът на България в евроквалификациите продължава

снимка: basketball.bg

Националният отбор по баскетбол на България записа четвърта поредна загуба в квалификациите за Евро 2015, след като тази вечер "лъвовете" инкасираха ново поражение от състава на Холандия.

Този път българският тим отстъпи с 57:66 в Лайден, като по този начин родният състав загуби дори и теоретични шансове да намери място сред финалистите на Европейското първенство догодина.

В оставащите си два мача отборът на Георги Младенов приема Черна гора и гостува на Израел в Кипър, правейки опит поне да прекъсне черната си серия от последователни загуби в квалификациите.

Силен мач за България отново изнесе 19-годишният Александър Везенков, който завърши двубоя с актив от 26 точки и 5 борби на сметката си. Усилията на тийнейджъра обаче не се оказаха достатъчни за "лъвовете", за да избегнат загубата.

Христо Захариев добави 7 точки за България, докато центърът Николай Върбанов не взе участие в срещата. Най-резултатен за "лалетата" бе Роланд Шафтенаар със 17 точки и 7 борби.

Ключов за крайния успех на холандците се оказа показателят на овладените борби. Те бяха цели 41 за домакините и едва 17 за българите, което и до голяма степен предопредели победителя в срещата.

След края на първата част "лалетата" водеха с 23:18, като българите все пак спечелиха втората с 22:16 и завърши полувремето с точка аванс - 40:39.

След почивката обаче Холандия бе доминиращият отбор на полето, като момчетата на Жоро Младенов успяха да отбележат едва 17 точки до края на мача.