Погром за Ливърпул на старта на новия сезон

снимка: Guliver/Getty Images

Новият Ливърпул стартира с ужасяващо поражение сезон 2012/2013 в Премиършип, след като бе сразен с 3:0 като гост на Уест Бромич Албиън.

Възпитаниците на Брендън Роджърс се сринаха в края на първото полувреме, когато получиха първия гол в мрежата си, а след почивката останаха с човек по-малко и направиха цели две дузпи, една от които бе превърната в попадение.

Великолепен изстрел от воле на Золтан Гера в 45-ата минута изведе УБА напред в резултата, а в 58-ата минута Даниел Агер повали Шейн Лонг в наказателното си поле и получи директен червен картон.

Потърпевшият не успя да преодолее Хосе Рейна от бялата точка, но само 50 секунди по-късно отново бе спънат в пеналтерията, този път от Мартин Шкъртел. Дузпата обаче бе изпълнена от Питър Одемвинги, който хладнокръвно реализира за 2:0.

Третият гол бе дело на резервата Ромео Лукаку с глава в 77-ата минута, след като засече центриране на Лиам Риджуел.

През първото полувреме играчите на Ливърпул демонстрираха слабостта от миналия сезон да не могат да материализират положенията си и трудно да намират очертанията на вратата с ударите си.

Играчите на Брендън Роджърс също така изпитваха трудности при статични положения, а и на два пъти трябваше да спират контраатаките на домакините с цената на груби нарушения.

Въпреки че Стивън Джерард и Луис Суарес представляваха заплаха за противниковата защита, техните удари не притесняваха вратаря Бен Фостър.

Така в 44-ата минута при единствения си точен изстрел домакините поведоха в резултата - след центриране от корнер топката бе изчистена на границата на наказателното поле. Там Золтан Гера с мощно воле по великолепен начин прати кълбото в горния десен ъгъл на Пепе Рейна за 1:0.

Неприятностите за Ливърпул обаче не спряха дотук, като второто полувреме се разви повече от ужасяващо за „червените". Те останаха с човек по-малко още в 58-ата минута, когато Даниел Агер получи директен червен картон за нарушение в наказателното поле срещу Шейн Лонг.

Потърпевшият обаче не успя да преодолее Рейна от бялата точка и Уест Бромич изпусна отличен шанс да поведе с 2:0.

60 секунди по-късно обаче отново Лонг бе повален в наказателното поле, този път от Мартин Шкъртел! Домакините постъпиха разумно с избора на изпълнител на дузпата, като Питър Одемвинги застана зад топката и не сгреши, за да изведе отобора си напред - 2:0.

В 72-ата минута Джеймс Морисън можеше да направи резултата класически, но направи изключителен пропуск, след като получи топката на тепсия пред вратата от Марк-Антоан Фортуне.

Все пак, в 77-ата третият гол падна след перфектно центриране на Лиам Риджуел, което бе засечено с глава от резервата Ромео Лукаку - 3:0.