
Съперникът на Литекс в плейофната фаза на турнира Лига Европа - Дебрецен, може да съжалява сериозно след днешното си равенство 2:2 с Пакси, в мач от 2-ия кръг на футболния шампионат на Унгария.
Гостите от Дебрецен на два пъти повеждаха в резултата, ала в крайна сметка и двата пъти не успяха да задържат аванса си.
Особено болезнено пък бе второто попадение на Пакси в срещата, дошло след изпълнение на дузпа едва 5 минути преди края на двубоя.
Иначе първият гол за гостите бе дело на футболист, добре познат в България - Петер Кабат, който откри след само 3 минути игра.
Монтвай обаче изравни след само 120 секунди, а Дебрецен отново взе аванс в резултата в 40-та минута, когато точен бе Симач. Преди това пък гостите останаха и с човек по-малко на терена, след като Яник бе отстранен от игра след само 20 минути на терена. Крайното 2:2 бе оформено от Хефлер минути преди края.
Така след два изиграни кръга в унгарския шампионат, Дебрецен има актив от 4 точки. Същият актив има и Литекс в родната "А" група.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ