Под чаршафите на А група: Стоичков, Левски и ЦСКА нападнаха остро съдиите и БФС

8-ият кръг на А група предложи няколко интригуващи и възлови двубои с пряко значение за класирането към този момент. Липсата на телевизионно излъчване понякога пречи да се наблюдават качествени продукции по родните терени от широка публика.

За любителите на конспирацията пък по този начин се крият лъжливите схеми в българския футбол, който вече 8 кръга минава „на тъмно". Подобни бяха настроенията на отговорните лица в някои клубове след петъчните и съботни мачове, като обвиненията в тенденциозно отношение на реферите стигнаха връхната си точка и добиха най-цветущ вид до момента.

В столицата на стадион „Георги Аспарухов" Левски победи Литекс с 2:1 в голямото дерби преди паузата за световните квалификации.

„Сините" надиграха съперника си с голове на Базил де Карвальо и Симеон Райков, а между тези попадения се разписа Георги Миланов. Головете на двамата българи бяха от много висока класа, но въпреки това отзвукът от срещата беше съсредоточен върху главния съдия Георги Йорданов.

Той показа втори жълт картон на Кристовао Рамос в 46-ата минута за нарушение в половината на Литекс и по тозин начин принуди „сините" да играят цяло полувреме в намален състав. От друга страна, в 78-ата минута беше изгонен Александър Цветков от отбора на гостие също за втори жълт картон, след което последва победното попадение на Райков.

След края на срещата президентът на Левски Тодор Батков нападна Българския футболен съюз с думите, че извършва геноцид срещу 26-кратните шампиони с цел друг отбор да бъде облагодетелстван.

Адвокатът визираше шампиона Лудогорец, който срази Миньор с 3:0 в същия ден, като перничани играха с десетима души 40 минути заради изгонването на Венцислав Василев.

Официалният сайт на Левски пусна мача с директно излъчване, въпреки че от БФС бяха предупредили „синия" клуб, че го чака солена глоба при подобно действие. Въпреки това Батков заяви, че ще продължава с този метод, защото от Съюза нарочно не допускат телевизионно предаване на мачовете, за да не се гледа „резила" на съдиите.

Наставникът на Литекс Христо Стоичков, който често обявява публично претенциите си към реферите, също се присъедини към слабата оценка за арбитъра Георги Йорданов. По думите на Камата, той бил „неподготвен страхливец", защото след „измисления" червен картон на Рамос, компенсирал домакините с измислен червен картон за Цветков.

Бурните оплаквания към съдиите продължиха и след неделната програма на А група, когато ЦСКА надви Славия с 2:0 на стадиона в квартал „Овча купел", който принципно е дом и на двата тима тази кампания.

След края на столичното дерби Стойчо Младенов проплака от „съдийския терор", който търпи ЦСКА от самото начало на първенството. Според Екзекутора на Ливърпул неговият отбор постоянно трябва да играе срещу 14 души на терена, визирайки съдийската тройка, която ощетява „червените".

Тодор Батков, Христо Стоичков и Стойчо Младенов са един от най-отличителните фигури в българския футбол, а не само те проплакаха от отношението на съдиите. Наставникът на новака Етър Цанко Цветанов също беше потресен след равенството на „болярите" 1:1 с Локомотив (Пловдив).

„Съдиите продължават да ни теглят към дъното. Във всеки мач реферите се държат повече от срамно. Питам хората в БФС - трябва ли Етър да изпадне?", бе коментарът на Цветанов.

Думата „прозрачност" отскоро е най-модерната, когато става въпрос за развитие на българския футбол, но за каква прозрачност може да става въпрос, когато зрителите са лишени от най-елементарното - да могат да си пуснат един мач по телевизията.

Докато този куриоз още съществува, любителите на конспирацията ще продължават да виждат само „тъмната страна" на родната А група - „черното тото" и корупцията. Особено когато лицата на три от най-отличителните клубове (Левски, Литекс и ЦСКА) говорят открито за съдийски тесли и скандално поведение на БФС.