Почина собственикът на Детройт Пистънс

Собственикът на отбора от НБА Детройт Пистънс и един от най-богатите хора в САЩ, Уилям Дейвидсън, почина вчера на 86-годишна възраст.

 

Дейвидсън, който миналата година бе въведен в Залата на Славата на американския баскетбол, притежаваше пълния пакет акции на Пистънс от 1974 г., като спонсорира и изграждането на залата „Палас ъф Оубърн Хилс" в Детройт.

 

„Всички скърбим за загубата", сподели Том Уилсън, президент на отбора. „Той беше пионер и благодетел в много различни области, неговият завет ще живее вечно."

 

Освен Детройт Пистънс, Дейвидсън притежаваше и хокейния отбор от НХЛ Тампа Бей Лайтнинг.