Победа и загуба за българите в Евролигата

снимка: SPORTA.BG

Победа и загуба записаха отборите, в които играят български баскетболисти, в третия кръг на груповата фаза на Евролигата за мъже.

Летувос Ритас (Литва) спечели първи успех, след като в група "Д" се наложи у дома над Партизан (Сърбия) с 69:61 точки.

За домакините Деян Иванов бе резерва, игра 15 минути и се отчете с 4 точки и 6 борби. Реналдас Сейбутис и Предраг Самарджийски завършиха с по 14 точки за Ритас, а за Партизан 17 точки реализира Владимир Лучич.

Френският Елан Шалон записа второ поражение в група "В", след като отстъпи пред гостуващия Макаби Тел Авив (Израел) с 61:90 точки.

За френския тим Илиан Евтимов игра 14 минути като титуляр и завърши с 8 точки и 1 борба. За победителите Дейвид Логан вкара 17 точки, а за Елан Шалон с по 12 точки се отличиха Бриън Ръш и Шелдън Уилямс.

Защитаващият титлата си Олимпиакос регистрира втора загуба в група "С" - от Жалгирис (Литва) с 61:79 точки. Четири отбора продължават без загуба в турнира след третия кръг - Барселона, ЦСКА Москва, Жалгирис и Макаби Тел Авив.