Победа и равен за българите в Русия

снимка: Guliver/Getty Images

Живко Миланов беше титуляр и получи жълт картон при загубата на Том Томск с 0:1 навън срещу Динамо Москва в среща от 15-ия кръг на руското първенство.

Българският защитник игра за Том през всичките 90 минути, но не успя да помогне на отбора да избегне поражението. Три минути преди почивката Максим Бордачов си вкара автогол и осигури успеха в полза на столичани. В класирането отборът от Томск се намира на 13-о място с актив от 9 точки.

В друга среща от кръга Амкар Перм завърши наравно 1:1 навън Зенит Санкт Петербург. В състава от Перм титуляри бяха българите Петър Занев, Георги Пеев и Благой Георгиев.

В 26-ата минута Амкар поведе в резултата след попадение на Томас Фибел, който се възползва от асистенция на Пеев. Благой Георгиев и Пеев останаха на терена през всичките 90 минути на двубоя, а Занев беше заменен две минути преди края от друг българин Захари Сираков.

В 38-ата минута на двубоя Дани фиксира крайното 1:1 с попадение в полза на Зенит.

Амкар се намира на седма позиция с 24 точки. Зенит е лидер до момента с 36 точки.