Пловдив ще домакинства на финала на Ариана Аматьорска Лига 2012

Пловдив ще бъде домакин на големия финал на националния аматьорски турнир по футбол на Ариана Аматьорска Лига 2012. Мачовете ще се играят от 6 до 8 юли на мобилен стадион, който ще бъде построен на площад "Централен".

Турнирът ще завърши с демонстрационен мач между националния футболен шампион на България, отборът на Лудогорец и победителят в Ариана Аматьорска Лига 2012. Това съобщиха организаторите на турнира на специална пресконференция в присъствието на кмета на Пловдив Иван Тотев и старши треньора на ПФК Лудогорец Ивайло Петев.

Тази година в аматьорския турнир ще участват 1200 отбора с 12000 състезатели от 8 града мерят сили в надпреварата, организирана от най-продаваната марка бира в страната.

Специален часовник на площад "Централен" в Пловдив ще отброява дните до началото на финала. Иван Тотев се ангажира, заедно с организаторите на турнира, да осигурят възможно най-добрите условия за игра и за това отборите от цялата страна да се чувстват добре в Пловдив.

Пловдив е третият домакин на голям финал на веригата турнири след София и Варна, каза изпълнителният директор на "Загорка" АД Рууд ван ден Ейнден. Той благодари за гостоприемството на община Пловдив и за съдействието от страна на ръководството и отбора на Лудогорец.

Кметът на Пловдив и Рууд ван ден Ейнден получиха от старши треньора на Лудогорец футболни екипи с техните имена.

На големия финал Пловдив ще бъде представян от отборите "Калояново" и "Интернационали", които спечелиха местния кръг на турнира. Вълко Аланджийски ("Интернационали") беше избран за "Талант на турнира" в Пловдив и ще има шанса да докаже професионалните си умения в мачовете от големия финал, както и да се бори за специалната награда "Талант на Ариана Аматьорска Лига 2012".

Футболистът, който получи доверието на спортно-техническото жури, ще има шанс да изкара едноседмични проби в лагера на Лудогорец по време на тяхната подготовка за предстоящия футболен сезон в "А"-група и квалификациите на УЕФА за Шампионска Лига.