Пълна лудница за Купата! Верея попълни топ 4! Дъга стана предвестник на успеха

Верея победи вкъщи с 2:0 фаворита в мача Дунав в четвъртфинал за Купата на България и попълни топ 4 в турнира. Двубоят между новаците очаквано бе нервен и изпълнен с доста брак в отиграванията. Все пак домакините се оказаха доста по-нахъсани и на 2 пъти огориха русенци.

В герой за старозагорчани с епревърна Педро Еуженио. Бившият играч на Берое наниза и двете попадения. Първо в 22-ата минута той откри с великолепен удар от 22 метра, с който препарира вратаря. В 73-ата Еуженио се оказа на точното място и наказа досадна грешка в отбраната на "драконите".

Така Верея продължава похода си за Купата и мечтите на скромния тим от Зарата са живи. Дунав пък тотално разочарова и не показа, че е тим от топ 6 в Първа лига.

Предвестник за успеха на Верея имаше налко преди старта на срещата. Тогава над "Трейс Арена" се появи дъга, която само Sporta.bg може да Ви покаже със снимка.

Четирите тима, които очакват жребия за Купата са Ботев, третодивизионният Литекс, Лудогорец и Верея. В следващия етап на турнира ще се играят по два мача на разменено гостуване.