(ПЪЛЕН ЗАПИС) ЦСКА с престижен успех след обрат над чешкия шампион

ЦСКА победи шампиона на Чехия Виктория Пилзен с 2:1 след обрат в четвъртата си контрола в Испания.

ГЛЕДАЙТЕ ПЪЛЕН ЗАПИС НА МАЧА ТУК

В първите минути на срещата не се стигна до нищо по-интересно пред двете врати. След 26 минути игра Манолев замени Жеферсон на левия фланг на отбраната. Чехите откриха резултата след гол от дузпа в 36-та минута. В 43-та Евандро беше фаулиран в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа полза на "червените", която Едвин Джеси реализира за 1:1.

На старта на второто полувреме Ел Маестро направи три промени - Бикел, Енрике и Мауридес замениха съответно Антов, Жоржиньо и Евандро. В 60-та Тиаго се появи в игра вместо Пинто, а в 70-та Перейра смени Атанасов.

Победния гол за ЦСКА отбеляза Енрике Рафаел в 81-та минута. Шанс за изява получи и Лясков, който се появи на терена вместо Джеси. Старши треньорът Нестор Ел Маестро даде почивка на Кирил Десподов и Али Соу, тъй като в последните дни те тренираха на облекчен режим.

В следващата контрола ЦСКА се изправя срещу друг чешки отбор - Спарта Прага. Двубоят  ще се играе на 31 януари (четвъртък).