Пълен кошмар за Дортмунд

Вицешампионът на Германия Борусия Дортмунд записа четвърти пореден мач без победа в Първа Бундеслига, след като днес воденият от Юрген Клоп отбор достигна единствено до равенство 2:2 с гостуващия Аугсбург в среща от 18-ия кръг.

"Жълто-черните" все пак успяха да се върнат на третото място в шампионата, макар и с равен актив от точки със съименниците си от Борусия Мьонхенгладбах. И двата тима разполагат с по 33 пункта, но финалистът в Шампионската лига разполага с по-добра голова разлика. Дортмунд обаче остава на 14 точки зад шампиона Байерн, който освен това е и с мач по-малко. На второ място е тимът на Байер Леверкузен.

Лошите новини за Юрген Клоп обаче дойдоха не толкова от равенството, колкото от съмненията за тежка контузия на Куба Блашчиковски. Полякът получи травма в коляното още в началните минути, като първоначалните съмнения са за скъсани кръстни връзки. Нещо, което би го извадило от игра до края на сезона.

Иначе двубоят не започна толкова зле за домакините. Още в 5' Свен Бендер излезе зад защитата на Аугсбург и с глава засече дълго подаване на Марко Ройс, бележейки за 1:0.

4060423

По ирония на съдбата обаче, именно Свен Бендер възстанови и равенството в срещата. В 56' халфът засече в собствената си врата центриране от десния фланг, връщайки гостите от Аугсбург в мача.

Десет минути по-късно трибуните на "Сигнал Идуна Парк" изригнаха, защото Дортмунд отново излезе напред в резултата. Домакините получиха правото да изпълнят пряк-свободен удар пред вратата на Хиц, а зад топката застана Нури Шахин. Бившият футболист на Реал Мадрид завъртя кълбото в горния десен ъгъл на вратата и матира швейцарския страж за 2:1.

4060426

По всичко изглеждаше обаче, че днес не е денят на Борусия Дортмунд. В 72' тимът на Аугсбург отново стигна до равенството, като този път точен бе резервата Джи Дон-Вон. Южнокореецът оползотвори асистенция на Андре Хан и прати топката зад гърба на Рамон Вайденфелер.

В края на двубоя Дортмунд имаше възможност да стигне до трите точки, но националът Марко Ройс пропусна очи в очи с Марвин Хиц.