Пламен Марков: Отборът регресира, а и е надиграван

Бившият национален селекционер Пламен Марков отчете регреса в представянето на „лъвовете“ след втората поредна регистрирана загуба от тях в квалификациите за Евро 2016. Както е известно, България отстъпи с 1:2 на Норвегия в Осло късно снощи и вече изостава с три точки от „викингите“ за третото място, което също евентуално може да даде директна промоция за Шампионата на Стария континент във Франция.

Марков определи представителния ни тим като учудващо немотивиран и крайно неубедителен в мача срещу Норвегия, като не се съгласи с мнението на старши-треньора Любослав Пенев, че сме играли по-добре срещу „викингите“, отколкото с Хърватия.

„Трябваше да сме си взели поуки от загубата от Хърватия, но не видях да реагираме по различен начин на ситуациите в мача с Норвегия. И в двата мача не играхме добре, като изключим 15-ина минути от второто полувреме вчера, но импулсът бе главно заради изравнителния гол на Бодуров“, заяви Марков в студиото на БНТ.

„Загубихме два възлови мача, а Норвегия не е водещ отбор в Европа, затова трябваше да ги бием, тъй като са преодолим съперник. Бяхме надиграни и изненадващо немотивирани, нямаше и дух, не може да обвиняваме само защитата.

Преди имаше раздаване на терена, Пенев умее да мотивира футболистите си. Големите очаквания също влияят, защото не кореспондират с качествата на играчите. Не само, че нямаме резултати, ами и сме надигравани – отборът търпи регрес“, заключи Марков, който засега е последният специалист, класирал България на голямо първенство - Европейското в Гърция през 2004-та година.