Плачи ще увещава Жеков да се върне следващата седмица

Камило Плачи ще изкара 3 дни в Габрово, за да гледа тренировка и мач. По време на визитата си селекционерът на волейболните национали ще разговаря с треньора на местния тим Любомир Герасимов и с посрещача на отбора Станислав Петков-Балки. Италианецът ще пристигне в града на хумора във вторник за тренировката на тима, в сряда ще гледа мача с "Левски Боол" и ще си тръгне в четвъртък.

Балки пропусна срещата с "Пирин" в Разлог, която Плачи гледа. Италианецът планира до 10 дни да пътува до Румъния за разговор с разпределителя Андрей Жеков дали е готов да се върне в националния за световната квалификация в началото на януари в Чехия. Не е изключено покана за отбора да получи отново центърът Красимир Гайдарски от "Габрово".

Там е и вторият разпределител на националния Добромир Димитров. Същевременно титулярното либеро Теодор Салпаров се завърна на терена за френския "Лион" след травма. Воденият от Силвано Пранди тим, без трайно контузения Владимир Николов, взе първата си домакинска победа в първенството - 3:2 над "Аячо".

Очаква се Николов да продължи в националния като мениджър, каквато функция изпълняваше през лятото. Отборът трябва да се събере в средата на декември за лагер. Националът Николай Пенчев продължава да играе на непривичния за него пост - либеро, в полския "Ресовия" при 3:1 над "Политехника".

За гостите Иван Колев завърши с 15 т. "Българският" клуб в германския шампионат - "Фридрихсхафен", победи като гост "Кобург" с 3:0 и води след 6-ия кръг. За победителите титуляр бе Виктор Йосифов, реализирал 8 т.

Посрещачът Валентин Братоев (5 т.) игра в първите 2 гейма, а другият централен блокировач Светослав Гоцев не се появи на терена. Почива и българинът с италиански паспорт Венцислав Симеонов, посочва вестник "Труд".