Питсбърг вкара 5 на Ню Джърси в НХЛ

снимка: news.yahoo.com

Питсбърг се наложи над домакина Ню Джърси с 5:2 и записа 11-а поредна победа в редовния сезон на Националната хокейна лига, информира БТА.

Мат Куук реализира два попадения, Евгени Малкин вкара 40-ия си гол за кампанията, а Сидни Кросби се отличи с три асистенции. Джеймс Нийл и Паскал Дюпюи също се разписаха за гостите.

Анди Грийн и Петер Сикора вкараха за Ню Джърси, който отправи само 14 удара към вратата на Марк-Андре Флюри в мача. С успеха Питсбърг се доближи само на 2 точки от лидера в Източната конференция Ню Йорк Рейнджърс. Лидерът в лигата Сейнт Луис победи домакина Тампа Бей и стана първият отбор, който достигна до границата от 100 точки в редовния сезон. Патрик Берглунд, Джейдън Шуорц и Дейвид Перон дадоха класически аванс на гостите още до началото на втората част.

Тампа стигна до почетен гол чрез Брендън Микелсон 4:11 минути преди края и развали възможността за "шътаут" на вратаря Ярослав Халак, който завърши с 22 спасявания.

Патрис Бержерон отбеляза решаващата дузпа, а шампионът Бостън постигна труден успех над гостуващия Филаделфия с 3:2. Крис Кели и Тайлър Сегуйн дадоха два гола аванс на домакините, но Мат Рийд и Якуб Ворачек изравниха.

При дузпите Тим Томас, който завърши с 27 отразени шайби, спаси удара на Дани Бриер, а с успеха Бостън излезе начело в Североизточната дивизия. Иля Бризгалов отрази 31 удара за Филаделфия, който допусна едва втора загуба в последните си девет срещи.

Лидерът в Източната конференция Ню Йорк Рейнджърс допусна втора поредна загуба след 1:3 като домакин на Колорадо.

Вратарят на гостите Семьон Варламов направи впечатляващите 41 спасявания, а Мат Хънуик, Габриел Ландеског и Пол Щастни на празна врата донесоха успеха на гостите. Матс Дзукарело изведе Ню Йорк напред в средата на първата третина, но след това Варламов беше блестящ.

Торонто се наложи над домакина Отава с 3:1 в канадското дерби. Фил Кесъл се отличи с гол и асистенция, а Джеймс Раймър спаси 29 удара.

Тим Конъли и Дион Фанюф също се разписаха за гостите. Мартин Хавлат направи впечатляващо завръщане в игра, като отбеляза два гола, включително и решаващото попадение 1:37 минута преди края на продължението, за успеха на Сан Хосе с 3:2 срещу гостуващия Детройт.

Хавлат пропусна предишните 39 мача за домакините заради травма в областта на аддукторите. Джо Павелски също се разписа за победата, а вратарят Анти Ниеми спаси 26 удара. Павел Дацюк и Валтери Филпула вкараха за гостите. Д

етройт беше лидер в лигата през миналия месец, но се свлече на четвърто място в Западната конференция, след като допусна четвърто поредно поражение и спечели само три от последните си десет мача.