Питсбърг успя да изтръгне победата след продължение срещу Бостън

снимка: АП

Носителите на Купа Стенли Питсбърг Пингуинс постигнаха важна домакинска победа над Бостън Брюинс в голова драма, в която „пингвините" успяха да стигнат след пълен обрат и продължение, за да ликуват с крайното 6:5.

Домакините от Питсбърг поведоха с гол на Джей МакКий, но Блейк Уийлър почти веднага изравни. Все пак първата третина завърши с минимален аванс на „пингвините", след като Паскал Дюпюа направи 2:1 три минути и половина преки края на частта.

През втората третина двата отбора си отбелязаха общо три гола, като Майкъл Райдър и Дерек Морис бяха точни за гостите от Бостън, а Сидни Кросби отбеляза едно попадение между двете на противника, за да доведе нещата до 3:3 преди началото на третата третина.

В последната част на мача „пингвините поведоха с 4:3 след гол на Марк Ийтън, но след това Бостън стигна до пълен обрат с две попадения на Дейвид Крейси и Марко Щурм, за да доведе нещата до 5:4 секунди преди края на мача. Тогава удари часът на Бил Герин, който изравни резултата 4 стотни преди финалната сирена и вкара мача в продължения.

В 5-минутното продължение, в герой за Питсбърг се превърна Раскал Дюпюа, който даде победата на своя отбор с втория си гол в мача, отбелязан минута и половина след началото на добавеното време за крайното 6:5.

След този успех „пингвините" заемат 4-то място в Източната конференция на НХЛ с актив от 13 победи и 7 загуби, а Бостън са на девета позиция.