Питсбърг разгроми Филаделфия, Джордан Стаал с два гола

снимка: АП

Отборът на Питсбърг Пенгуинс победи Филаделфия Флайърс с 6:1 в среща от НХЛ. Шампионите в хокейната надпревара не срещнаха много трудности и надделяха с категоричния резултат след два гола на Джордан Стаал.

Двубоят започна силно за домакините и те поведоха с 2:0 след малко повече от 6 минути игра. Сидни Кросби и Бил Гуерин успяха да отбележат за Питсбърг. В средата на първата третина Даниел Карчило намали за 1:2, но Джордан Стаал направи 3:1.

През втората част "патоците" имаха пълно преимущество на ледената пързалка, но стигнаха до нов гол 15 секунди преди края на третината. Отново Стаал беше точен за домакините.

През последната част Питсбърг стигна до две нови шайби. Руслан Федотенко направи 5:1 в средата на третината. Евгени Малкин оформи крайното 6:1 в края на мача.