Питсбърг победи Вашингтон след дузпи

Питсбърг Пeнгуинс победи Вашингтон Кепитълс след изпълнение на дузпи в среща от НХЛ. Редовното време на срещата завърши 3:3 (1:1, 2:0, 0:2).

 

Двата тима си размениха по един гол през първата част, дело на Сидни Кросби и Александър Сьомин. С голове на Сергей Гончар и Бил Герен Питсбърг поведе с 3:1. Александър Овечкин и Брукс Лаич възстановиха равенството 3:3 и така се стигна до дузпи. Там единствено Крсоби бе точен и донесе успеха за пингвините.

 

Питсбърг заема 8-а позиция в класирането на Източната конференция със 76 точки, докато Вашингтон са 3-и с 86.