Питсбърг излъган от Айлендърс в последната минута

Попадение на Джош Бейли само 1:40 минути преди сирената сложи край на вихрена трета част и донесе изненадваща победа на Ню Йорк Айлъндърс с 4:3 над Питсбърг в среща от Столичната дивизия на Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Бейли пое шайбата от пас на Франс Нилсен и преодоля вратаря Джеф Заткоф със своя гол номер четири от началото на сезона.

Гостите от Ню Йорк нанизаха общо три попадения във финалите 7:14 минути на мача и успяха да преодолеят дефицит в резултата при 1:2 и при 2:3. Нилсен, Мат Мълсън и Пиер-Марк Бушар също се разписаха за победителите, а защитникът Радек Мартинес записа две асистенции в дебюта си за този сезон.

Стражът Евгени Набоков пък спря забележителните 39 удара към своята врата. Сидни Кросби се разписа за осми път през сезона за Питсбърг и вече води в листата за най-полезен играч с 19 точки по системата гол и пас.

Юси Йокинен и Дерик Енгеланд също преодоляха Набоков, но не успяха да спасят Пингвините от втора поредна загуба в лигата. Райън Кеслар вкара втория си гол в мача 4:45 минути след началото на продължението, за да донесе победа на Ванкувър с 3:2 в гостуване срещу Сейнт Луис.

Патрик Берглунд пропусна мача за Кенъкс, които обаче се възползваха от числено превъзходство в добавената част и излъгаха Сините, съобщава БТА.