Питър Крауч спаси Стоук Сити в последната минута (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Отборите на Нюкасъл и Стоук Сити не успяха да се победят и двубоят от 24-я кръг на английската Висша лига игран на „Сейнт Джемсис Парк” завърши при резултат 1:1, а головете бяха дело на Колбак в 74-тата и Крауч в 90-тата минута.

Преди началото на двубоя Стоук бе на десетата позиция с 32 точки, а „свраките” се намираха точно зад тях с две по-малко. Така двата тима запазиха позициите ли, като добавиха по още една точка към актива си в класирането.

Джон Карвър започна срещата с Крул, Колочини, Уилямсън, Янмаат, Хайдара, Сисоко, Анита, Колбак, Кабеля, Амеоби, Перес.

Колегата му Марк Хюс заложи на Бегович, Брадли, Уилсън, Муниеса, Волшайд, Айрланд, Уелан, Моузес, Н’Зонзи, Уолтърс, Диуф.

Първото най-чисто положение се откри пред „свраките” в 8-та минута. Муса Сисоко напредна в половината на гостите и центрира към включилия се от втора позиция Реми Кабеля. Последният отклони по прекрасен начин топката с глава, но Асмир Бегович внимаваше и с добър рефлекс изкара кълбото в корнер.

Полседва натиск на Нюкасъл след 35-тата минута и три минути преди почивката Айоса Перес бе изведен на границата на наказателното поле и стреля по диагонал, но топката премина на около метър от страничната греда на Стоук Сити.

Минута преди края на полувремето Стивън Айрлън центрира остро от дясно и Маме Бирам Диуф засече с глава, но стражът на Стоук Тим Крул спаси по великолепен начин.

Втората част започна с принудителна смяна в редиците на „грънчарите” . На терена се появи Джеф Камерън, който замени Марк Уилсън, контузил се при единоборство с Джак Колбак.

30 минути преди края на срещата Джон Карвър пусна на терена Папис Демба Сисе и Габриел Обертан, които раздвижиха играта на „свраките” и четвърт част преди края на срещата Нюкасъл поведе в резултата.

Обертан центрира в наказателното поле, Сисе пое и върна към Джак Колбак, който бе на границата на наказателното поле. Последва шут на англичанина по земя, който мина покрай Бегович и влетя в мрежата на Стоук.

Минута по-късно Стивън Айрлънд остана непокрит в наказателното поле на домакините и се възползва от пас на Диуф и вкара гол за Стоук, но той бе отменен заради засада.

5 минути преди края на срещата Муса Сисоко подхвана контраатака с обещаващ край за тима си. Бързо французинът напредна в половината на Стоук, като Обертан и Сисе му помагаха по двата фланга. Сисоко реши да комбинира със сънародника си, но вместо да последва изстрел на Обертан, той реши да върне към полузащитника и топката бе изчистена от защитата на гостите.

Веднага след това последва нова атака на „свраките”, като Перес премина през трима защитници на Стоук, но изстрелът му бе разочароващ и премина високо над напречната греда.

Само минута преди края на срещата, появилият се като резерва Питър Крауч изравни резултата. Камерън центрира към централния нападател и той с глава прехвърли технично Крул, за да донесе точката на тима си.

За Питър Крауч това бе 44 гол с глава, като единствено Алън Шиърър и Дион Дъблин имат повече, съответно с 46 и 45 попадения.