Пиронкова започва участието си в Индиън Уелс в четвъртък сутринта

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова започва участието си на силния турнир от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ) срещу представителката на домакините Кристина МакХейл в ранните часове на четвъртък, стана ясно след като организаторите оповестиха програмата за първия кръг.

Двубоят между 25-годишната пловдивчанка и американката е пети последен на Централния корт в Индиън Уелс. Първият мач за деня започва в 21:00 часа българско време днес, което означава, че Цвети ще излезе на корта не по-рано от 03:00 часа наше време в четвъртък сутринта.

Кристина МакХейл е на 20 години и в момента се намира под номер 48 в ранглистата на WTA, само на две позиции зад Цвети, която е 50-а. Това ще бъде втори мач между двете, а първата им среща бе на турнира в Синсинати през август 2011 г., когато МакХейл се наложи в 3 сета - 5:7, 6:4, 1:6.

За Пиронкова това ще бъде осмо участие в Индиън Уелс, като никога досега тя не е достигала до третия кръг на надпреварата. Шест пъти тя се е класирала за втория кръг, а през миналата година Цвети отпадна още на старта след загуба с 6:4, 6:2 от испанката Карла Суарес Наваро.

При евентуална победа над Кристина МакХейл, Пиронкова ще си осигури 50 точки за световната ранглиста, а във втори кръг нейна съперничка ще бъде поставената под номер 13 в основната схема рускиня Мария Кириленко.

Освен Цвети, в основната схема на Мастърса в Индиън Уелс ще видим състезаващата се за Казахстан българка Сесил Каратанчева, която се класира за този етап от надпреварата след две победи в квалификациите.

В първия кръг Сесил излиза срещу испанката Лара-Аруабарена Весино, а мачът им се очаква да започне около полунощ българско време днес.