Пиронкова тръгна с победа и вече очаква Шарапова

Първата ракета на България Цветана Пиронкова преодоля германката Аника Бек и се класира за втори кръг на Откритото първенство по тенис на Франция, постигайки успех с 6-7(5) 6-3 6-2 над едва 20-годишната си съперничка.

До днес Цвети имаше записани две поражения от два изиграни мача срещу Аника Бек, но в Париж пловдивчанката успя да запише първа победа над тази си съперничка.

Така по всяка вероятност опонентка на Пиронкова във втори кръг ще бъде бившата №1 в света Мария Шарапова, която обаче все още не е изиграла двубоя си с Ксения Первак утре по обяд.

С победата си над Аника Бек Цветана Пиронкова заработи 42 хиляди евро и 70 точки за световната ранглиста на WTA, в която тя заема 42-ото място за настоящия момент. До този момент Цвети Пиронкова никога не е преодолявала втори кръг на "Ролан Гарос".

Двубоят започна изключително оспорвано, а в първия сет нямаше пробиви и се стигна до тайбрек. В него Бек поведе с 6-3 точки и успя да удържи аванса си.

Във втората част германката имаше аванс от 3-2 с пробив, но Пиронкова се активизира и с шест поредни гейма изравни резултата и поведе с 2-0 в третия сет. Последва лек спад в играта на българката и Бек успя да изравни за 2-2.

До края обаче пловдивчанката доминираше и затвори мача с нова серия от четири гейма със седмата си възможност при собствен сервис. Българката пласира 45 печеливши удара срещу само 18 на съперничката си.