Пиронкова стартира с бърза победа на турнира в Линц

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова стартира с победа участието си на турнира в Линц (Австрия) с награден фонд 250 хиляди долара.

Българката се справи със съпротивата на представителката на домакините Лиса-Мария Мозер с 6:2, 6:3.

В спор за място на 1/4 финалите Пиронкова излиза срещу победителката от двубоя между номер 1 в схемата Южени Бушар и Патриция Майр-Ахлайтнер (Австрия).

Цвети стартира отлично двубоя и постигна пробив още в първото подаване на съперничката си, след което поведе с 3:0. Двете тениситки си размениха по два гейма, за да се стигне до нов пробив на Пиронкова, с който затвори сета за 6:2.

Вторият сет започна с размяна на геймове, но тогава последва и размяна на пробиви. Все пак при 3:2 за Пиронкова тя постигна още един пробив след поредица непредизвикани грешки на австрийката и поведе с 5:2.

Мозер спаси първия мачбол, но Цвети спечели лесно подаването си, с което и победата в този мач за час и три минути. Цвети реализира 2 аса в мача срещу 1 на съперничката си и успя да спечели 4 точки за пробив от 6.

С тази победа пловдивчанката спечели 30 точки за световната ранглиста и 2 669 евро от наградния фонд.