Пиронкова ще играе на турнир в Италия

снимка: SPORTA.BG

Първата ракета на България при жените Цветана Пиронкова заминава днес за Италия за участие в тенис турнир с награден фонд от 100 000 долара. Той ще е на червени кортове в градчето Биела, а 21-годишната пловдивчанка се пусна директно от основната схема, мачовете от която стартират във вторник.

 

Пиронкова, която в момента заема 98-о място в световната ранглиста, е поставена под № 7 в схемата. Водачка в нея е 78-ата в света Александра Дюлгеру, а под № 2 в схемата на турнира в Биела е парагвайката Росана де лос Риос, която е 80-а в класацията на женския професионален тенис на планетата.

 

За Пиронкова турнирът на Апенинския полуостров ще е загрявка за участието й в надпреварата за "Алианц къп", като турнирът в София е също с награден фонд от 100 000 долара и започва на 15 септември (вторник).

 

Втората ракета на България Елица Костова от ТК "Локомотив" (Пд) пък започва от днес участие в квалификациите на тенис турнира във френския град Денен с награден фонд от 50 000 долара.