Пиронкова се класира за четвъртфиналите в Хертогенбош

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите на турнира в Хертогенбош (Холандия) с награден фонд 235 000 долара, след като се наложи със 7:6(7), 6:2 над румънката Ирина-Камелия Бегу.

Благодарение на този си успех 25-годишната пловдивчанка си осигури 70 точки за световната ранглиста и 4677 евро от наградния фонд.

В спор за място на полуфиналите Пиронкова ще се изправи срещу испанката Карла Суарес Наваро, което отстрани София Арвидсон (Швеция) след победа с 6:3, 6:4 по-рано днес.

Срещата между българката и Ирина-Камелия Бегу започна с предимство на сервиращите и двете тенисистки си размениха по два гейма, след което Цвети поведе с 3:2 и в шестия гейм проби подаването на съперничката си, откъсвайки се с 4:2.

За съжаление първата ни ракета не успя да затвърди пробива и още в следващия гейм допусна на свой ред да бъде пробита и така румънката се върна в мача. До края на първия сет нови пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек.

В него двете тенисистки си размениха по няколко минипробива, но Пиронкова показа по-здрави нерви и в крайна сметка стигна до успеха с 9:7 точки, за да поведе с 1:0 в сетовете.

В началото на втората част Цвети реализира два поредни пробива и дръпна с 4:0, преди Бегу да спре серията ѝ, намалявайки на 4:1.

В следващия гейм румънката стигна до пробив и намали на 4:2, но отговорът на Пиронкова бе подобаващ, след като тя за трети път в сета проби съперничката си, при това на нула, за да поведе с 5:2, при което сервираше за победата в срещата. Ръката на Цвети не трепна и тя спечели подаването си, с което затвори сета, а с това и мача след час и 46 минути игра.