Пиронкова приключи участието си на "Ролан Гарос"

Цветана Пиронкова

След като вчера отпадна на двойки, днес Цветана Пиронкова приключи участието си и на сингъл на Откритото първенство на Франция по тенис - "Ролан Гарос". В мач от втория кръг на турнира, българката отстъпи на Хисела Дулко (Аржентина) след 6:4, 6:2.

Срещата започна лошо за 23-годишната пловдивчанка, след като тя допусна пробив още в първия си сервис гейм. Веднага след това обаче Цвети върна пробива и изравни резултата в геймовете - 1:1. Последва трети пореден пробив в сета и Дулко поведе с 2:1. След това двете тенисистки печелеха подаванията си до края на сета и преднината от един пробив се оказа достатъчна за аржентинката, за да вземе първия сет с 6:4.

Началото на втората част бе кошмарно за Пиронкова, която допусна два пробива и изоставане с 3:0. Българката успя да върне един пробив, а след това спечели и подаването си, за да доведе нещата до 3:2. След това Дулко също спечели подаването си, а после реализира и трети пробив в сета и при 5:2 сервираше за мача. В осмия гейм тя не сбърка и спечели сета при първата си възможност, а с това и мача.

Съперничка на Хисела Дулко в следващия кръг ще бъде поставената под номер 8 в основната схема на турнира Саманта Стосър (Австралия), която отстрани Симона Халеп (Румъния) също след победа в два сета - 6:0, 6:2.