Пиронкова пак отпадна в първи кръг

снимка: Guliver/Getty Images

Цветана Пиронкова загуби от Щефани Фьогеле с 4:6, 5:7 в първия кръг на турнира в Истанбул. Съперничката ѝ от Швейцария заема 72-ро място в световната ранглиста на WTA.

Мачът започна добре за Цвети, която проби още в откриващия сервис-гейм на своята опонентка, но веднага след това загуби и своето подаване след продължитен гейм с 5 равенства в него. Пиронкова поведе с нов пробив за 3:2, който този път затвърди и преднината ѝ в първия сет набъбна до 4:2. Това не стресна 24-годишната Фьогеле, която успя да изравни геймовете до 4:4, а след това прибра и следващите два, с което и първия сет с 6:4.

Втората част се разви идентично на предходната. Нашето момиче, заемащо 55-о място в света, проби за 2:1 и малко по-късно водеше при 4:2. В този момент обаче швейцарката отново се разигра и върна изоставането си. Вторият сет достигна до 6:5 за Фьогеле, когато Пиронкова сервираше за оставане в мача. Цвети се пропука, а съперничката ѝ се възползва от първата появила ѝ се възможност и затвори мача.

Фьогеле демонстрира отлична игра във важните точки и реализира 5 от 7-те точки за пробив, които Пиронкова и даде. В комбинация към това прибавяме и изпуснатия аванс на нашето момиче и в двата сета.

Това бе втори мач между двете, като в предишния Щефани Фьогеле победи още по-убедително Цвети - 6:4, 6:2.

След успешното начало на годината и спечелената титла в Сидни през януари, нещата за Пиронкова се обърнаха на 180 градуса и сега е в серия от негативни резултати.