Пиронкова отпадна на двойки от Ролан Гарос

Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на двойки на Откритото първенство на Франция по тенис. Българката и Оксана Калашникова от Грузия отстъпиха пред Саманта Стосър (Австралия) и Даниела Хантухова (Словакия) с 2:6, 5:7 за 69 минути.

В първия сет играта беше равностойна до 2:2, след което Стосър и Хантухова спечелиха четири поредни гейма и поведоха в резултата.

Във втората част Стосър и Хантухова направиха пробив за 5:3, но сервирайки за победата допуснаха Пиронкова и Калашникова да вземат подаването им.

Все пак австралийката и словачката стигнаха до успеха с четвъртия си пробив в мача в последния 12-ия гейм на втория сет.

Пиронкова продължава в надпреварата на сингъл, където във втория кръг утре ще играе срещу Дениса Алертова (Чехия).