Пиронкова не се предаде след 0:6 и постигна успех в Истанбул

Първата ракета на България Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на турнира в Истанбул, след като победи квалификантката Маргарита Гаспарян с 0-6, 7-6(4), 7-6(3) в първия си мач от надпреварата.

Пиронкова започна трагично срещата и спечели едва 6 точки в целия първи сет.

Пловдивчанката се мобилизира във втората част и започна да сервира много стабилно, като не даде нито една възможност за пробив на съперничката си и в крайна сметка се стигна до тайбрек. Там Цвети се наложи на 4 точки, за да изравни резултата.

Двете си размениха по един пробив в решаващия сет и отново стигнаха до тайбрек, където пак българката бе по-стабилна и стигна до успеха след общо 2 часа и 42 минути игра.

Във втория кръг на турнира Пиронкова ще се изправи срещу японката Куруми Нара, която победи Виталия Дяченко в два сета. /БГНЕС