Пиронкова не се дава на Стивънс, мачът продължава утре

Цветана Пиронкова демонстрира боен дух и оказа сериозна съпротива срещу поставената под номер 4 американка Слоун Стивънс в 1-ия кръг на турнира в Брюксел с награден фонд 690 000 долара.

Цвети загуби първия сет с 3:6, но даде адекватен отговор във втория, печелейки го с 6:2, за да вкара мача в решителна трета част. При резултат 2:2 съдията реши да прекрати играта заради настъпилата тъмнина на корта.

Така при резултат 1:1 в сетовете и 2:2 в геймовете в третата част нашето момиче и полуфиналистката от Australian Open ще подновят битката във вторник.

През първия гейм Пиронкова беше тотално надиграна от съперничката си, която нижеше уинър след уинър и без проблеми стигаше до възможности за пробив. Когато нашето момиче се озова догонващо в резултата при 0:4, получи два шанса да върне единия брейк, но те моментално биваха отразени от Стивънс с мощни сервиси.

Серия от непредизвикани грешки на американката обаче все пак позволи на Пиронкова да я пробие и да намали на 2:4, като в последствие спечели подаването си за 3:4. За съжаление обаче грешките в играта продължиха и от другата страна на корта - Цвети направи двоен фаул от сервис и Стивънс спечели първия сет с 6:3.

Болки в гърба принудиха Пиронкова да се възползва от услугите на физиотерапевт по време на почивката между двете части на срещата. Това обаче не се отрази негативно на представянето на Цвети във втория сет, защото тя го спечели убедително с 6:2.

Непредизвиканите грешки от ракетата на Стивънс не спираха, нейното ниво беше значително по-ниско и това допълнително стимулира пловдивчанката. Цвети видимо по-лесно печелеше своите сервис-геймове и в крайна сметка вкара мача в трети сет.

В заключителната част много важен психологически се оказа втория гейм, който продължи повече от 15 минути и в който Цвети отрази три шанса за пробив, за да успее в крайна сметка да изравни резултата на 1:1.

При 2:2 обаче мачът беше прекратен от съдията на стола, защото на корта настъпи тъмнина и нямаше адекватни условия за игра.