Пиронкова излиза срещу Стосър в сряда сутрин

снимка: Facebook

След убедителната победа в първи кръг на Australian Open, Цвети Пиронкова ще има много тежък съперник във втория си мач. Нашата тенисистка ще се изправи срещу Саманта Стосър.

Цвети набързо победи Силвия Солер-Еспиноса с 6:3, 6:2 без да допусне пробив. По този начин тя затвърди впечатлението, че се намира в превъзходна форма и спечелената от нея титла на турнира в Сидни миналата седмица е напълно заслужена.

Мачът започва утре сутрин (15 януари), не по-рано от 10:00 българско време и ще е последен от женските срещи за деня. По всяка вероятност той ще се играе на един от централните кортове и със сигурност ще може да бъде наблюдаван на живо.

Победителят в него ще се изправи срещу спечелилия двубоя Ана Иванович – Аника Бек. По всяка вероятност това ще бъде 14-та в света сръбкиня Иванович.

Опонентката и във втори кръг и представителка на домакините – Саманта Стосър е поставена под номер 17 в схемата. В първия си мач тя надделя Клара Закопалова в два сета – 6:3, 6:4. Победата обаче не дойде никак лесно. Австралийката допусна цели 4 пробива, а в началото на втория сет загуби последователно трите си начални сервис гейма.

Пиронкова и Стоусър са играли два пъти една срещу друга, като и в двата случая нашето момиче загуби. Общо Цвети има 9 спечелени гейма в мачовете със Стосър. Първият им сблъсък бе през 2011 година на турнир в Пекин, а другият – миналата година на Турнира на шампионките в София.

Статистиката и фактът, че публиката ще подкрепя сънародничката си, сочат предимство за Стосър, обаче Цвети Пиронкова е в страхотна серия от началото на 2014 г. Българката спечели всичките си 9 мача, а в тях загуби само един единствен сет. Личат успехите над Сара Ерани, Петра Квитова и Анджлеик Кербер – все тенисистки от топ 10.

Това ще рече, че Цвети не бива да се притеснява от следващата си опонентка и е време да надвие и нея, за съжаление на австралийските фенове на тениса.