Пирин завършиха наравно с румънския Пандури в контрола

снимка: pirinfc.com

Футболистите на Пирин направиха здраво 0:0 с първодивизионния Пандури. Плануваната среща със Спортул, които са във втора лига, бе разменена с по класния отбор, за да може "орлетата" да играят с по-равностоен съперник.

Именно равностоен се оказа и мачът, като на моменти пиринци доминираха категорично и дори имаха по-добрите възможности за гол. Румънците също имаха своите шансове но реално имаха едва два точни удара във вратата на благоевградчани.

Пирин започна със състав:

Иваников, Митревски, Бодуров, Коемджиев, Попев, Наков, Паланков, Коцев, Пеев, Делев и Ка. Стоянов. След почивката в игра влязоха още Макенджиев ,Младенов, Георгиев, Витанов, Б.Стоянов, Кр.Стоянов, Шумантов, Дафков, Кацимерски и Якимов.

"Зелените" започнаха вихрено мача, като още в първата минута Стоянов имаше възможност да отбележи но сантиметри не му стигнаха да вкара топката. Веднага след това, след добра комбинация по фланга бе изведен и Делев, който центрира но отново Стоянов се размина с топката и резултата остана непроменен.

Най-опасното положение за Пирин бе към 15 минута, когато Пеев се отскубна по фланга, центрира остро, топката стигна до Коцев, който за момент се засуети и ударът му бе париран от вратаря на Румънците.

Северните ни съседи също имаха своите възможности, но в повечето случи атаките им се разбиваха в стабилната днес защита на орлетата.

През втората част двамата треньори започнаха постепенно с освежаването на играта със смени, като и резервите на благоевградчани не изпуснаха инициативата.

Положенията за Пирин дойдоха след няколко статични положения, които бяха в следствие на доста по-твърдата игра на румънците през второто полувреме, което резонно доведе и до 3 жълти картона. Възможности от пряк свободни удари имаха Пеев и Стоянов, но отново топката бе изпращана близо до вратата а не в нея.

Мачът завърши с две разменени контраатаки, които можеха да доведат до голове и за двата отбора, но вече умората каза своята дума и мачът завърши при нулево равенство.