Пирин записа забележителен обрат над ЦСКА

снимка: bgvolleyball.com

Вицешампионът на България Пирин Балканстрой записа впечатляващ успех над ЦСКА в мач от втория кръг на волейболната Суперлига.

Домакините от Разлог се наложиха с резултат 3:2 (20:25, 21:25, 25:21, 25:21, 15:13), след като изоставаха с 0:2 срещу гостуващите "армейци".

Вицешампионите обаче намериха сили да обърнат развоя на сблъсъка, който бе изгледан на живо от националния селекционер Камило Плачи.

Първите два гейма на срещата бяха сравнително равностойни, но играчите на Сашо Попов бяха по-ефективни, успявайки да дръпнат с 0:2.

В третия гейм домакините започнаха да повишават нивото си на представяне, което и доведе до изравняване на резултата и тайбрек. Там ЦСКА на няколко пъти повеждаше в резултата, докато не се стигна до равенство 13:13. Именно тогава вицешампионите нанизаха две поредни точки, което и им гарантира драматичната победа.