Пирин размаза Локо (Пд) и вече не е на последното място

Пирин постигна най-убедителната си (и втора) победа в А група, след като напълно надигра Локомотив (Пловдив) като домакин в последния мач от междинния 18-ти кръг и го победи с 3:0, като особено през второто полувреме изпусна да разгроми съперника си.

Мартин Тошев с третото си попадение от началото на сезона откри резултата в 57-ата минута, като малко по-късно гостите останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Христо Стамов. В 63-ата минута удар с глава на Александър Башлиев рикошира в Пламен Крумов и топката мина голлинията за 2:0, като в 87-ата резервата Благой Наков отблизо оформи крайното 3:0.

Пирин прекъсна серия от шест мача без победа над Локомотив и за първи път от началото на сезона не се намира на последна позиция - „орлетата“ са с 13 точки, колкото има и Монтана, но Пирин е с по-добри показатели от директните двубои (1:1 и 0:0). Локомотив остава с 21 пункта на седмо място.

През първото полувреме Мартин Камбуров изтърва най-чистото положение, когато бе изведен абсолютно сам срещу вратаря в наказателното поле отляво, но стреля крайно разочароващо по диагонала и стражът Красимир Костов отрази изстрела. Камбуров бе изпуснал чисто положение и в самото начало на срещата, когато след неуспешен опит за улавяне на топката от страна на Костов при далечен удар кълбото попадна именно в капитана на Локо, но той го прати високо над вратата от пет-шест метра.

Пирин също имаше проблясъци преди почивката, особено при атрактивен удар с глава на Траян Траянов пред границата на наказателното поле, но вратарят Ел Харуби отново показа класата си с акробатична намеса. Благоевградчани изпълниха хитро заучено ъгловия удар, но сгъстената защита на гостите не им позволи да прокарат топката до вратата.

След почивката Пирин определено пое инициативата и в първия четвърт час тимът имаше три много опасни положения. Първо „орлетата“ имаха претенции за дузпа след подаване на Маркиньос отдясно, когато Крум Стоянов спря топката с ръка – ситуацията бе спорна, защото бранителят пробва да прибере ръката към тялото си, но лакътят му стърчеше, макар и да бе в сравнително нормална позиция при отскок.

В 53-ата минута Александър Дюлгеров получи страхотен пас от Мартин Тошев в наказателното поле, успя да преодолее дори Ел Харуби, но на празна врата уцели горната греда и топката излезе в аут.

В 57-ата минута обаче Маркиньос с прекрасно копване на топката намери Тошев на границата на пеналтерията, той пък свали с глава вляво за Дюлгеров, който стреля без подготовка от въздуха. Ел Харуби парира шута, но кълбото стигна до Тошев и той на празна врата откри резултата – 1:0 и трето попадение за юношата на ЦСКА.

В 61-ата минута Христо Стамов фаулира откъсващия се в предни позиции Тони Тасев след ново страхотно прехвърлящо подаване на Маркиньос. Защитникът на Локо вече имаше жълт картон и бе изгонен с второ официално предупреждение – гостите останаха с човек по-малко.

Само 120 секунди по-късно след изпълнение на корнер домакините стигнаха до втори гол, след като Александър Башлиев засече с глава топката, а след рикошет в тялото на Пламен Крумов, тя заблуди Ел Харуби и се оплете в мрежата за 2:0.

В 74-ата Пирин изпусна да наниже още едно попадение, след като Тони Тасев с пета чукна към далечната греда за Тодор Траянов, но току пред крака му с отличен шпагат Пламен Крумов успя да избие. Секунди по-късно отново Траянов излезе на стрелкова позиция след подаване отдясно, но с хубаво воле по диагонала прати кълбото на сантиметри от гредата в обратния ъгъл.

След нова порция пропуски пред вратата на Ел Харуби численото предимство си каза думата и се стигна до трети гол – Благой Наков бе оставен непокрит на далечната греда и почти от упор прониза мрежата на Локомотив, след като засече центриране отдясно на Антон Костадинов за 3:0.