Пирин оглави класирането в "А" група, Черно море излъга Етър

Новакът Пирин (Гоце Делчев), който беше напуснат от старши треньора си след първия двубой, е новият лидер във Виктория ФП, след като записа втора поредна победа.

В първия кръг отборът спечели срещу Миньор Перник като домакин, а днес момчетата на Тенчо Тенев успяха да спечелят като гост на разтърсения от скандали Ботев (Враца) с 1:2.

В самото начало на срещата гостите можеха да се разпишат като първо в 7-ата минута Ходза изпусна сам срещу вратаря, а след това Панайотов стреля с глава от близко разстояние, но ударът му мина на сантиметри.

Противно на показаното на терена обаче домакините успяха първи да стигнат до гол. Селесте проби в 17-ата минута по левия фланг и центрира перфектно по земя към точката за изпълнение на наказателен удар, където Илия Илиев успя да стреля силно и да преодолее съпротивата на Абдиков - 1:0.

11 минути по-късно обаче се стигна до изравняване. Вратарят Митов реши да направи подарък на Пирин, след като още в началото ги лиши от възможността да поведат. Той не успя да се намеси при слабо центриране, а Драги Коцев необезпокояван засече топката с глава в опразнената врата - 1:1.

Гостите натиснаха в търсене на гол до края на полувремето и в крайна сметка този натиск даде резултат. В 36-ата минута при добра атака на възпитаниците на Тенчо Тенев Мирчев фаулира играч на гостите в наказателното поле и съдията не се поколеба да отсъди дузпа. Зад топката застана Румен Лапантов и той хладнокръвно отбеляза - 1:2.

Второто полувреме пък беше изключително неприятно за гледане, тъй като Пирин изпадна в глуха защита, а футболистите на Ботев Враца не успяваха да застрашат по какъвто и да е вратата на гостите си. Треньорът извърши всичките си смени, но врачани така и не отправиха точен удар, с което загубиха и срещата. Феновете на стадиона пък изпратиха любимците си с бурни освирквания.

Благодарение на победата си пък Пирин се изкачи на върха в класирането, след като записа втора поредна победа в българския елит. Врачани пък са на дъното с 0 точки.

В друг мач от днешната програма Черно море успя да надиграе друг новак - Етър (Велико Търново), и то като гост с 0:1.

Домакините играеха сравнително по-добре в началото на двубоя, като Луис Едуардо пропусна няколко добри положения, а Александър Александров нацели гредата в 7-ата минута.

В 39-ата минута обаче вратарят на Етър допусна детинска грешка, изпусна топката след центриране, а Бергонси се оказа най-съобразителен и успя да промуши топката в мрежата през купа от тела пред себе си.

В 67-ата минута пък Ели Маркес подаде чудесно към Луис Едуардо, който от своя страна преодоля безпроблемно Китанов, но страничният съдия отсъди спорна засада и резултатът остана непроменен до самия край - 0:1 за Черно море.

Двата отбора са с по 3 точки след изиграването на първите два кръга.