
Пирин победи с 3:1 Сливен в среща от 21-ия кръг на родната А група. Гостите поведоха в резултата, но в края на мача съдията им показа два червени картона и благоевградчани успяха да обърнат.
Първото полувреме двата тима играха динамично и създадоха няколко интересни опасности пред двете врати. Гостите откриха резултата в 16-та минута след като Миндев с глава засече центриране от пряк свободен на Илия Илиев.
След гола домакините от Благоевград натиснаха съперниците си и владееха повече топката. В края на полувремето Георги Георгиев изравни резултата след като бе най-съобразителен при центриране от фаул на Кирил Николов. Малко по-късно Иван Стоянов излезе сам срещу вратаря, но не успя да се разпише.
През втората част всичко по-интересно се случи в края на мача. В 83-та минута вратарят на Сливен Здравко Чавдаров събори на границата на наказателното поле на Сливен откъсналия се Метушев и получи директен червен картон. След като от Сливен бяха направили три смени на вратата застана Владислав Ямуков. Минути преди края неопитността на футболиста се прояви, когато изпусна топката пред голлинията и Калоян Стоянов я вкара във вратата за 2:1.
В даденото от съдията продължение отново Метушев бе изведен зад отбраната на Сливен и бе съборен този път от Петър Петров, който също бе изгонен с червен картон, а съдията свири и дузпа. Кирил Николов бе точен от бялата точка, с което оформи крайното 3:1.
Това бе шеста поредна загуба за Сливен от началото на полусезона от шест мача. Тимът на Йордан Лечков заема 8-мо място с актив от 24 точки. Пирин има същият актив от точки, но е с по-лоша голова разлика.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ