Пирин не се даде на Ботев в драматичен дуел

снимка: viaranews.com

Пирин се добра до равенство 2:2 като домакин на Ботев (Пловдив) в среща от 22-ия кръг на българската А група. Домакините започнаха сезона с поражение 1:3 от Берое, докато Ботев спечели градското дерби с Локомотив, но инерцията не помогна на тима да запише успех в Благоевград.

На два пъти гостите от Пловдив повеждаха в резултата, но „орлетата“ показаха характер и не позволиха да бъдат победени, като изравнителното им попадение за крайното 2:2 падна в 93-ата минута.

Така Пирин вече има 16 точки и дръпва с две пред последния (9-ти) Монтана, който в петък отстъпи с 0:1 на Лудогорец. Ботев остава шести с 24 пункта.

Тодор Неделев ознаменува завръщането си в игра за „жълто-черните“ с прекрасен гол за 0:1 в 51-ата минута, когато „канарите“ хванаха неподготвен съперника си с контраатака отдясно, а Неделев с прецизен изстрел с външен фалц прати кълбото зад голлинията.

Пирин обаче не се предаде и възстанови равенството в 67-ата минута, когато резервата Маркиньос се разписа с глава, засичайки центриране от фаул от десния фланг. Обикновено именно натурализираният бразилец изпълнява статичните положения, но този път бе на другия край на ситуацията и се разписа.

Ботев смълча зртелите на стадион „Христо Ботев“ в 90-ата минута също след гол от статично положение, при което центриране от пряк свободен удар не бе отразено адекватно от вратаря Красимир Костов и Милев почти от упор прониза мрежата на домакините – 1:2.

Изненадващо или не, непоколебимите „орлета“ не позволиха дори при това положение да загубят срещата – Маркиньос стреля от пряк свободен удар на около 25 метра от голлинията, а стражът Голас се намеси безобразно и Александър Дюлгеров при добавката направи 2:2.