Пирин изпусна Монтана

снимка: БГНЕС

Пирин (Благоевград) за пореден път изигра силен мач, но не можа да материализира превъзходството си на терена и изпусна да постигне първа победа в А група срещу другия новак в елита Монтата. "Орлетата" не успяха да спечелят дербито с един от основните си съперници за оставане и завършиха наравно 0:0, отново страдайки от неспособността си да реализират положенията си пред противниковата врата.

Новият футболист в редиците на тима от Благоевград Янко Сандански направи своя официален дебют, като започна като титуляр. Той бе заменен в 85-ата минута.

Пирин продължава да е на последното място, а Монтана се изкачи с една позиция – отборът вече заема седмото място.

Домакините започнаха срещата вдъхновено и видимо с огромно желание  да вкарат първи. Футболистите на треньора Неделчо Матушев  действаха много по-агресивно от своя съперник и създадоха немалко грижи на защитата пред вратаря Христо Иванов. Всичко по-интересно за първата част бе създадено именно от „орлетата”, но гол така и не падна.

Най-чистото и опасно положение пред вратата на Монтана се случи в 29-ата минута. Тогава Мартин Тошев направи свиреп пропуск, след като не успя да завърши много добра атака на своите. Маркиньос намери майсторски Дюлгеров с дълъг пас, той пое и пусна остро подаване в наказателното поле, насочено към Тошев, но нападателят не успя да уцели вратата от около 1-2 метра.

Отборът на Монтана трудно организираше атаките си, а в случаите, при които гостите стигаха до наказателното поле, вратарят Красимир Костов не трябваше да се намеса решително. Монтанци действаха неуверено и на момент неконцентрирано при завършващата фаза, което предизвика угрижената физиономия на наставника Ферарио Спасов.

Пирин започна силно и второто полувреме и в началните минути отборът изцяло доминираше. Домакините хвърлиха всички сили в атака, което обаче можеше да им изиграе лоша шега. Гостите от Монтана създадоха две много опасни положения след бързи контраатаки, като едното от тях завърши с много сериозен пропуск. Атанас Илиев получи добър пас в наказателното поле от дясно, шутира от движение, но право в тялото на Костов.  Нападателят бе на върха на атаката и разстоянието между него и вратаря бе около 2 метра.

До края на срещата двата отбора не предложиха особено много запомнящи се моменти, нарушенията зачестиха и играта се накъса. Единствено в 89-ата минута Здравков Лазаров излезе сам срещу вратаря, но Красимир Костов запази хладнокръвие и отрази удара му.