Пирин и Локо (Сф) направиха зрелищно реми

Пирин Гоце Делчев и Локомотив София изигра много драматичен мач помежду си, като вкараха общо 4 гола и регистрираха първото равенство 2:2 в първия кръг на А група.

Двата отбора си размениха по едно полувреме, като с голове на Петров и Близнаков домакините поведоха с 2:0 до почивката, а и Маркиньос си изкара нелеп червен картон. Последва обаче червен и за Витанов в 55', а след това Бибишков (61) и Костадинов (71) възстановиха равенството.

Така отборите си поделиха точките в мача, след като преди това Лудогорец бе шокиран от Любимец, а вчера Черноморец откри сезона с минимален успех над Черно море.

Първото полувреме беше катастрофално за гостите, които още в 10' допуснаха гол - Лазаров центрира в наказателното поле, като Георги Петров засече от 2 метра за 1:0. Само 9 минути по-късно Митрев се намеси лошо при далечен удар и Марио Близнаков се озова сам срещу вратата - 2:0.

Това не беше краят на мъките на Локо (Сф), като по чудо не падна нов гол във вратата на Митрев, който продължи с колебливите намеси. В края на полувремето "железничарите" бяха заиграха по-добре и пропуснаха няколко положения, но Маркиньос си изпроси глупав червен картон за удар през лицето на Лазаров - 2 гола пасив и човек по-малко за възпитаниците на Кокала.

Въпреки това гостите излязоха като преобразен отбор и заиграха далеч по-добре. В 55' те бяха улеснени значително, след като Витанов получи втори жълт картон за игра с ръка, изравнявайки численото статукво на терена. Преди тов бе отменен гол и на Ранджелович.

В 61' Крум Бибишков върна надеждите на столичани, след като Том го намери в наказателното, а нападателят отбеляза с глава. Равенството пък беше възстановено от резервата Костадинов, който с първото си докосване преодоля Абдиков след страхотна акция преди това между Том и Бибишков - 2:2.

До края на срещата двата отбора си размениха по едно опасно положение, но никой не стигна до крайния успех.